Strona główna » Stacje UZDATNIANIA » Stacje uzdatniania wody do wanien/basenów

Stacje uzdatniania wody do wanien/basenów

Utrzymywanie czystej wody jest ważne dla zdrowia użytkowników wanien ogrodowych. Jeśli woda nie jest czysta, mogą tworzyć się szkodliwe bakterie. Zanieczyszczona woda charakteryzuje się tworzeniem licznych alg i glonów, czego zewnętrznym objawem jest ciemny kolor wody i występowanie tzw. efektu " śliskiego dna". 
Nasze produkty posiadają dwa systemy oczyszczania wody: Filtr papierowy (filtr piaskowy dla użytku publicznego) i Ozonator.
Sterownik wanny jest tak zaprogramowany, że automatycznie uruchamia pompę obiegową, która okresowo filtruje całą wodę. Filtr papierowy służy do zabezpieczenia przeciwko blokowaniu dysz przez duże elemnty zabrudzenia. Sterownik automatycznie uruchamia funkcje ozonowania. Stale uwalniany ozon zabija bakterie i drobnoustroje, ogranicza rozwój mikroorganizmów, co w sposób efektywny utrzymuje czystość wody i wydłuża czas korzystania z niej.Opisane powyżej rozwiązania wspomagają utrzymywanie czystości wody w naszych produktach.
Aby proces dezynfekcji i oczyszcza wody był pełny, konieczne jednak jest posiłkowanie się środkami chemicznymi. 
Wanny spa wymagają regularnej kontroli stanu wody pod kątem parametrów np. pH – Chlor. Dozowanie środków chemicznych pozwala na bezpieczne korzystanie z Wanny spa.
Prawidłowo pH 7,2 – 7,6 zwiększa skuteczność działania środków dezynfekcyjnych. W tym przypadku należy stosować pH Minus (oraz pH Plus).
Podstawową w procesie pielęgnacji wody jest niszczenie grzybów, wirusów (jakie mogą tworzyć się w wodzie) np. z wykorzystaniem chlor tabletki.


Jeśli nie chcemy tracić czasu i sprawdzać za każdym razem ręcznie wartościach pH i chloru, można zainstalować automatyczny system kontroli i dozowania chemii:

- WDPHRH i LDPHRH dokonują pomiaru regulacji wartości pH i potencjału redukcyjno-utleniającego redoks (ORP)
- WDPHOS dokonuje pomiaru regulacji wartości pH í aktywnego tlenu (stosowanego przez osoby uczulone na chlor)
- LDPHRHAH dokonuje pomiaru regulacji wartości pH i potencjału redukcyjno-utleniającego redoks (ORP), antyalga i  odczytu temperatury
- LDPHRHAHFK dokonuje pomiaru regulacji wartości pH i potencjału redukcyjno-utleniającego redoks (ORP), antyalga, flokulant i odczytu Temperatury.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl